Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

SAADET PARTİSİ "DİRİLİŞ 2016 EKİM "DE BAŞLIYOR

Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte! Ölsek de sevinin, eve dönsek de! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

SAADET PARTİSİ
Advert

SAADET 30 EKİMDE BÜYÜK KONGREYE GİDİYOR

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer UZUN basın bildirisi yayınlayarak partisinin 30 Ekimde büyük kongre hazırlıkları içerisinde olduğunu bildirdi.

UZUN, Çelikleşme ve Hamle Kongresi olarak isimllendirdikleri büyük kongre hakkında çok iddialı konuştu:

"Allah'ın cc izniyle 30 Ekimde Ankara'da gerçekleşecek olan büyük kongremiz ile olumsuz ve haksız kanaatler değişecektir." dedi.

BÜYÜK KONGRE'LE MİLLİ  GÖRÜŞ DAHA DA GÜÇLENECEK

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer UZUN, Büyük Kongre'ye gitmeye hazırlanan Saadet Partisi'ndeki istişare sürecini ve takvimini anlattı: Çelişkleşme ve Yeni Hamle olarak Büyük Kongre'ye  gitmekteyiz. Öncelikli olarak geçtiğimiz hafta sonu Genel Merkizimizin öncülüğünde Ankara'da geniş katılımlı bir istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan partimizin yetkili organları, Büyük Kongre  delegeleri, İl ve İlçe başkanları, Gik üyeleri, kadın ve gençlik kolları, İl Müfettişleri kanaatlerini bildirdiler. Sonuçlar değerlendirilecek, nihaî sonuca varılarak Kongre Listesi hazırlanacaktır. Böylece inanıyoruz ki Saadet Partisi bu kongreden güçlenmiş olarak çıkacak, Yeniden Büyük Türkiye idealimize ulaşmamız için yeni bir başlangıç olacaktır.

YENİ BİR HAMLE YAPARAK ALGILARI DEĞİŞTİRECEĞİZ

UZUN, 15 Temmuz ve daha sonrasında gelişen olayların kendilerini haklı çıkardığını bu nedenle Saadet Partisi'nin temsil ettiği prensiplerİ ve temel esasları hayata geçirmek zorunda olduklarını, bu anlayışla yollarına devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

"Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: ‘Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor.’ (Nisa:58) Öyleyse biz emaneti ehline verdik mi? Adaletin çiğnenmesine engel olabildik mi? Emanet ehline verilseydi  uğruna nice canlar feda ettiğimiz şüheda yurdumuzda hala kan ve göz yaşı akmaya devam eder miydi?  ABD, AB ve BOP ekseninde teslimiyetçi anlayışlardan vaz geçildi mi? Domuzdan post, gavurdan dost olur mu?

Ocaklarımızı, ateşler sarmaya devam ediyor, yüreklerdeki yangın sebebiyle arşa yükselen feryatlara can dayanmıyor. Gün geçmiyor ki şehit haberleriyle sarsılmayalım. Hamasi nutuklardan, algı yönetimleriyle toplumun gözünü perdelemekten vazgeçip ciddi adımlar atmalıyız. Algıları değiştirip yeni bir hamle yapmak zorundayız. Hep birlikte aydınlık bir geleceğe yürümeliyiz. Yeterki biz kendimize güvenelim. Gücün değil, hakkın safında olalım. Hep birlikte her türlü engeli aşarız Allah’ın cc yardımıyla ve inayetiyle.

Toplum olarak nereye gidiyoruz? Ne haldeyiz? Doğru tahlil edip, doğru çözümler üretmeliyiz. Zalimlerle işbirliği yaparak, en büyük terörist İsrail ile dostluk köprüleri kurarak bu milletimizin yararına hiç bir şey yapamazsınız. Coğrafyamızı ateş yumağı olmaktan kurtaramazsınız. Ortadoğuyu yaşanılmaz hale getiren üst akıl dediğiniz çevrelerin sözlerine inanarak teröristlerle mücadele edemez, akan kan ve göz yaşanı dindiremezsiniz.

Biz kardeş müslümanlar idik, 'ya bizdensin yada hainsin ve lanetlisin' noktasına nasıl geldik? İktidar müntesipleri bile birbirine güvenmez, birbirinden korkar hale geldi. Bu işin sonu nereye varacak tahmin edebiliyor musunuz?

Kıymetli Çankırı’lı hemşerilerim, Allah için uyarıyoruz. Hallerimizi, duruşumuzu, anlayışımızı yeniden gözden geçirelim. Sözlerimiz muhalefet ağzı değil kardeşâne uyarılardır.

Yegane güç ve kudret sahibi Allah'tır (cc) deyip ona göre tavrımızı almalı, bize ait olmayan kavramları ve hayat anlayışını hayatımızdan çıkarıp özümüze dönmeliyiz. Hayat standardımız yüksek, konforumuz yerinde olabilir. Sırf konforumuz bozulmasın diye, uykumuz bölünmesin diye pembe hayaller kurmaya devam edemeyiz. Dünyanın geçici ve imtihan dünyası olduğunu unutmadan hakkı, adaleti, huzuru yeniden tesis etmeliyiz.

Allahu Telâlâ'nın hükmü kesin: Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez. Onlar için Allah'tan başka hiçbir yardımcı da yoktur.'  (Ra'd:11)

Bu anlayış çerçevesinde Saadet Partisi Çankırı İl Teşkilatı olarak bizler  bilgi, birikim, siyasi tecrübeye sahibiz Allah'ın izniyle. Aşk, azim ve heyecanımızdan hiç bir kaybımız olmadan  yolumuza devam ediyoruz. Düşün peşimize demiyoruz, hep birlikte gerçeğe ulaşalım, hep birlikte bu badireleri aşalım istiyoruz. Terörle yaşamaya mecbur değiliz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimize yeni bir hamle ile umut, övünecekleri ve hayırla yadedecekleri ecdat olalım.

Bu vesile ile, Büyük Kongremizin hayırlı olmasını, Önce Ahlak ve Maneviyat ilkeleri çerçevesinde Yaşanabilir bir Türkiye ve Yeniden Büyük Türkiye'yi  imar etmesi noktasında aziz milletimizin teveccühüne mazhar olmasını can u yürekten temenni ve niyaz ediyorum."

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nuri Berkan     2016-10-06 15 Temmuz ve sonrasındaki gelişmeler göstermiştir ki Merhum Necmettin Erbakan ve Saadet Partisi Fetö ve benzeri yapılanmalara mesafeli ve temkinli durmuşlardır. Saadet Partisi Türkiye'nin umudu ve teminatı olarak karşımızda duruyor. Ümit ve temenni ediyorum, bu ay sonunda gerçekleşecek olan Saadet Partisi Büyük Kongresi hayırlara vesile olur. Türkiye'mizin geleceği açısından bir kurtuluş kapısı olur. Ancak karalama, sindirme ve fitnelere karşı da çok dikkatli olmalıdır. Selam ve dua ile
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...