Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

HASAN PAŞA NE YAPMAK İSTİYOR?

HASAN PAŞA NE YAPMAK İSTİYOR? TURAN DEMİR'İN KALEMİNDEN ARAŞTIRMA YAZISI

HASAN PAŞA NE YAPMAK İSTİYOR?
Advert

Hasan paşa ne yapmak istiyor?

Kurban bayramında halkımız ile birlikte gelen misafir ileride sohbet etme imkanımız oldu.

Gerek  halkın gözünden de bakarak  Çerkeş hakkında, gerekse   belediye başkanımızdan Çankırı’nın en çok okunan gazetelerinden biri olarak bazen çalışmaları  hakkında bilgi alıyoruz.  İşte bu bilgiler ışığında bu yazıyı kaleme aldık.

Belediye başkanı da biliyor ki esas zenginliğin girişimci ruh olduğunu, onun için bana her seferinde “Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız turan ” diye boşuna demiyor.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN önemini bilen başkan birlik ve beraberlik içinde yol alıyor. Yol alırken de Çerkeş de dedikodular iftiralar kötümser yaklaşımlar yavaş yavaş yerini iyimser bir tabloya bırakıyor.

Çünkü başkan ne söz verdiyse hepsini tuttu.

Başkan seçim beyannamesinde olan iki şartı olmaz ise olmazlardan olan üniversiteyi ve doğal gazı halletti  (ama üniversite için çok harcama yapsa da elinde olmayan nedenler ile 1 sene gecikiyor.) bunlar yapacağım ve 5 sene sonunda Çerkeş de gözle görülür değişiklikler olacak yaşanılan bir kent olacak dedi.

Ve Çerkeşli güvendi oda

Oysa aday oldu birdi

Koltuğa oturdu.

 Halkı ile yönetimi ile BİRLİK oldu

 Koltuğa oturdu ama 17 milyon denilen borç. 24 milyon lira olmuş 52 icra dosyası 2 torba kömürü alamayan bir belediye ve camları çay kaşığı sıkıştırılmış belediye ile başladı .

Borçlar deniyor icralar kalktı belediye binası Çerkeş’e yakışmasa da eskisinden 100 kat daha iyi

Başkan Çerkeş inşaat halını alacak dedi

Çerkeş şu anda inşaat görünümünde

Yollar harap

Her yerde çalışma var

D-80 Kent girişi ışıl ışıl

Ankara girişi tamam ışıklandırılması yapılacak

Çağdaş kentlerde olduğu gibi direkteki teller ve direkler tarih oluyor.

Doğal gaz geldi

İnşaat sektörü canlanıyor.

Yeni hayvan pazarı ve mezbaha devreye girdiğinde hayvancılık bölgesini daha canlandıracak

Sanayi yatırımıcılar inşaatı başladı.

Çöp toplama ve temizlik de hız alındı. Hatırlarsanız müftülük yanında çarşının tam ortasında çöplük vardı ve çarşı çok pis kokardı. Her şey zamanla ve para ile oluyor. Bu konuda başkaları sayın vekilimiz Çerkeş’e ihtiyaç olan tüm konularda elinden geleni yapmaya çalışıyor.

İşte tüm bunları

Vekilimiz Hüseyin Filiz ve Muhammed Emin Akbaşoglu ve Kaymakamımızla  Cengiz Ünsal  başkanımız HASAN PAŞA ile BİRLİKTE  çalışıp, Çerkeş’in sorunlarını çözüyor.

Peki, bunlar yeter mi?

Asla yetmez, yetmemeli!

Neden vekilim

Çünkü Çerkeş tarihinde hiç bu kadar BİLİKTE olmamıştı

şimdi vekili

kaymakamı 

mülki idare amirleriyle

sivil toplum kuruluşları işe 

halkı ile 

birlik içinde

Çünkü Çerkeş’in diğer ilçelere nazaran 20 yıl geriden geliyor

Üreten, istihdam sağlayan, ihracat ve yatırım yapan bir ilçe olmak istiyoruz

Bu Çerkeş daha iyilerini hak ediyor.

Onun için 2 organize sanayide dolmak üzere

Kızılcahamam Çerkeş tüneli başladı

İnananın ulusu yeni mahalle köprüsü gibi bir köprü Çankırı da bile yok.

Önümüzde büyük hedeflerimiz var.

Başkan bana

Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha

Fazla çalışmak zorundayız. Demişti ya şimdi daha iyi anlıyorum Hasan Paşayı

Emin olun bir an durursak, yarışı kaybederiz. Mehmet Akif’in dediği gibi:

 “Duranlar için hayat hakkı yoktur.

 Beşeriyet durmuyor.

Durursan muhakkak ezilirsin.”

Çünkü bu başarı toplumla barış ve birlik içinde getirirsin

Vekilin ile

Kaymakamın

 Mülki amirler ile

Gençler ile

Kadınlarımız ile

Halkın ile

Hep birlikte daha ileriye gidiyoruz.

Şimdi anladınız mı HASAN PAŞA NE YAPMAK İSTİYOR?

Birdik

 Birlik olduk

Şimdi

 BİRLİKTEYİZ tüm Çerkeş

ve

Yeni bir kent filizleniyor

 

NOT: Çatlak sesler  cevap verme niyetim yok .Çerkeş’in daha doğrusu Çerkeş’e at gözlüğünden bakanlar neden sadece BELDEDİYENİN İYİ YANLARINI yazıyorsun diyenlere de Çerkeş vuslat haber wahsaap hattı kurduk .Onları da siz yazın biz yayınlayalım.

 

HASAN PAŞA NE YAPMAK İSTİYOR? çerkeş kaymakamı cengiz ünsal hasan sopacı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
editör     2016-09-20 burası çerkeş sadece ben değil belediye başkanın yanlışı olursa herkes söyler .ayrıca belediye başkanı her ay muhtarlar ile toplantı yapıyor orada yanlışlar eksikler söyleniyor isterseniz sizde gidip bizim göremediğimiz yanlışı sizde söyleye bilirsiniz şehir dışında isesiz whatsapp hattından yazabilirsiz .saygılarımla
editör beye     2016-09-19 belediye başkanımız başarılı söyledim yine ona oy veririm ama öv öv öv öv sanki çerkeş isviçre oldu gibi.bir noktadan sonra bayıyor.doğru yerde övmek doğru yerdede yanlışı ve eleştiriyi yapmak gerek.bunu yapacak sizden başka basın varsa siz söyleyin bilelim turhan bey.tamam özür dilerim.ama senin omzundaki yük herzamankinden fazla kardeşim..hasan sopacıbeye en büyük iyilik ona yanlışlarında bir dakika bu yanlış diyebilmektir.maalesef bu yok çerkeşte.
editör     2016-09-18 madem öyle Çerkeş vuslat haber wahsaap hattı kurduk .Onları da siz yazın biz yayınlayalım.
hasbıhal     2016-09-18 son::hasan paşaya oy verdim.yeni seçim olsun yine ona oy veririm.ama istirhamım sürekli hasan paşa şöyle hasan paşa böyle yazmayın .siz bari turhan bey.bilinki sizde gerçeklerden kaçarsanız hasan paşaya yazık edersiniz.görün bakın hatalarını eksiklerini yazmak onu küçültmeyecek aksine büyütecek daha başarı getirecek.iyi icraat tabi övülecek ama ama herşeyde öv öv öv hasan paşaya en büyük kötülük oluyor.
devam     2016-09-18 eleştiri olmayan yerde gül hasadı olmaz turan kardeş.farkındamısın sende eleştiriyi bıraktın artık.çerkeş haber çerkeşliler derneği zaten öyle niyet yok.eleştiri olmayan başkan lık mülki idare olurmu .olursa bu düzensizlik ortaya çıkar işte.senin mutlaka haberin vardır en son 13 yaşında çocuk çerkeşte birine vumuş diye duyduk bir iki ay önce.adam zor kurtarmış hayatını haftalarca numunede yatmış.neden bir haber yazmıyorsunuz ehliyetsiz lerle ilgili.herşeymi mükemmel ya.yapmayın siz bari
eski başkanla fark ne     2016-09-18 Başkan sopacı birşeyler yapıyor inkar günah olur.ama plan program yok.yap boza dönmüş heryer çerkeşte.Plan olacak.Şu tarihe kadar mandıralar gerekli tedbiri alacak.nokta.DİYEBİLDİMİ .adam yola 10 metre malzeme yığmış belediyenin karşısında eski başkan izin veriyordu ,sopacı neden izin verir,fark ne eskisiyle?herkes başkan şöyle iyi başkan böyle iyi.SAdeta yarış var.Ama Bu övücüler başkana en büyük darbeyi vuruyorlar.başkan hatalarını göremez durumda ve herşeyi iyi yaptığını sanıyor.
sopacı hayal kırıklığına döndü.     2016-09-18 BEN YAZIYORUM TURHAN BEY isterseniz yayınlarsınız.neresi iyiye gidiyotr çerkeşin allahınızı severseniz.Ulusu BOK içinde bütün mandıra atıkları açıktan dereye bırakılıyor.eski evler in kapıları toprak altına gömülmüş bir metre bir buçuk metre yol yapacaz diye.bumu iyiye gidiş.nerde var böyle mühendislik.afrikada bile YOKKKKKKKKKKK.oraları gördüm çünkü.kaldırım üstüne kaldırım yapıp eski evleri toprağa gömmekteki amaç ne biliyormusun turhan kardeş.YIKIN bunları MESAJI.gerisi hikaye
ÇERKEŞE YAZIK OLMUŞ     2016-09-18 devam....nerde çerkeşin önde gelenleri nerde çerkeşten zenginleşen nemalananlar.belediye başkanı ve ekibinden kaymakamlıktan emniyetten bir kişi dahi bu hayvanca sesleri vahşi çığlıkları duymadımı.sen neden şikayet etmedin dersen:bayram için bir iki günlüğüne geldim.memleketim adına çok üzüldüm.o nezih çerkeşin yerinde artık yeller var.Efendim köylüler bastı çerkeşi.hayır.bunlar ne köylü ne şehirli sadece vahşi.GEÇMİŞ OLSUN ÇERKEŞE.YAZIK OLDU
utanıyorum     2016-09-18 bayramda çekeşteydim.çok büyük hayal kırıklığı yaşadım.gerek şehir düzen ve intizamı açısından gerekse insan malzemesi bakımından.eşşek kadar 15-20 adam bayramın birinci günü gecesi bağıra çağıra maytap ve arada tabanca ata ata ve ebe seçtiklerine vur vur nidaları ve sopalarla vurarak ve hayvani kahkahalar ve sesler çıkararak çerkeş sokaklarını arşınladılar.nerde emniyet nerde belediye.ve bu saatlerce sürdü.çerkeş kültürü artık böyle birşey turan bey.ne çağdaşlaşması HAYVANLAŞIYORUZ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...