Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

SELÇUK ÇETİN ANKARA ÇANKIRI RÜZGARINI PURSAKLAR'DA ESTİRDİ

Pursaklar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Uluslararası Pursaklar Kedi Festivali’nin finalinde podyuma çıkan 50 kedinin içinde birinciliği Derya Baykal’ın Pamuk isimli kedisi elde ederek 7 bin 500 TL değerinde mama ve nakit para kazandı.

SELÇUK ÇETİN ANKARA ÇANKIRI RÜZGARINI PURSAKLAR'DA ESTİRDİ
Advert

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Pursaklar Kedi Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Çerkeş Dernekler Federasyonuerdef) 'in   reklamı ve duyuruları ile Çankırı'lı ve Çerkeş'li hemşerilerimizin de yoğun ilgi gösterdiği festivalde Çerkeş Dernekler Federasyonu(ÇER-DEF) Yönetimide ,Hemşehrimiz Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Selçuk ÇETİN'i düzenlediği programa Katılım saglayarak başkanımızı yalnız bırakmadı. .Azerbaycan halk oyunları ile başlayan programa Pursaklar Kaymakamlığına vekâleten Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu,Çerkeş Dernekler Federasyonu (ÇER-DEF)Yönetimi belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı. Azerbaycan, Rusya, Bulgaristan, Ukrayna, Türkmenistan, Kırgızistan ve Kazakistan’ın da aralarında bulunduğu 140 kayıtlı kediden 50 tanesi podyumda kıyasıya yarıştı.

Yarışma sonunda Derya Baykal’ın kedisi Pamuk birinci, Ayşe Korkmaz’ın kedisi Adva ve Bebekleri ikinci ve İrem Haytal’ın kedisi ICE-Ays ise üçüncü olarak para ve mama ödülü kazandı. Jüri üyeleri kedilerin tüyüne, kuyruk yapısına, davranış biçimlerine dikkat ederek değerlendirme yaptı.

Kedi Güzellik Yarışmasında konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Amacımız nesli tükenme tehlikesinde olan Ankara Kedisine sahip çıkmak, bunu dünyaya tanıtmak ve hayvan sevgisini teşvik etmektir. Uluslararası hale getirdiğimiz festivalde bize destek veren Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Tanıtma Fonuna teşekkür ediyorum” dedi. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivalinde yapılan Fotoğraf Yarışması ve Yemek Yarışmasında dereceye girenlere de para ödülü verildi. Yarışması’nın sponsoru olan Advance ve Pet Garden firması ise tüm katılımcılara mama hediye etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...