Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Başkan Dinç, Demokrasi Şehidi Ekizceli’nin Ailesini Ağırladı

Başkan Dinç, Demokrasi Şehidi Ekizceli’nin Ailesini Ağırladı
Advert

Başkan Dinç, Demokrasi Şehidi Ekizceli’nin Ailesini Ağırladı

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, demokrasi şehidinin ailesini makamında ağırladı.

15 Temmuz darbe girişimini protesto ederken hayatını kaybeden Çankırılı 11 şehidin arasında yer alan Kızılırmaklı Medet Ekizceli’nin ailesi, Belediye Başkanı İrfan Dinç’e ziyarette bulundu.

 

Başkan Dinç, Çankırılı demokrasi şehidimizin babası Satılmış Ekizceli,  annesi Esra Ekizceli ile kız kardeşi Kezban Ekizceli’yi kapıda karşıladı. Böylesi kahraman bir evlat yetiştirdikleri için minnettar olduklarını belirten Dinç, “Ülkemiz büyük bir çıkmazın eşiğinden döndüyse evladınızın payı büyüktür. Bu vatan sizlere her zaman minnettar kalacaktır. Oğlunuzla övününüz. Eşim Zeynep Hanım, ilk defa bir şeyi kıskandığını ifade etti; demokrasi şehitlerini. Medet, bu zamana kadar sizin evladınızdı, bundan böyle Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan herkesin evladı. Allah sizden razı olsun. Şehidimizin de ruhu şad olsun. Bu ülke topraklarının bütünlüğü ve istikrarı için canını ortaya koyan kahramanlarımızın aziz ruhları için, verdikleri mücadeleyi ve azmi devam ettirecek, vatan ocağını ilelebet tüttüreceğiz.   ” şeklinde konuştu.

 

Şehit babası Ekizceli,  ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederek “Bir baba olarak en zor sorumluluğu üstlendim. Oğlumu vatan için büyüttüm. Bundan böyle en büyük arzum,  yavrumun Peygamber Efendimize komşu olmasıdır.” diye konuştu. 

Başkan Dinç Demokrasi Şehidi Ekizceli’nin Ailesini Ağırladı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...