Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

1610 ÇOCUK İRFAN DİNÇ ÖNDERLİĞİNDE ADAM OLDU

1610 ÇOCUK İRFAN DİNÇ  ÖNDERLİĞİNDE ADAM OLDU
Advert

Çankırı Belediyesi’nin Sünnet Hizmetlerinden

Faydalandı

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç,  belediyenin geleneksel hale getirdiği sünnet hizmetinden 9 yılda 1610 çocuğun faydalandığını açıkladı.  Belediyenin bu yıl 9.sunu düzenlediği sünnet şöleni kapsamında ücretsiz sünnet ettirilecek 196 çocuk, aileleri ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda buluştu.

Şölen öncesinde sünnete katılan aileler, belediye önünden şölen alanına kadar konvoy halinde gitti. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif’in okunduğu şölende şehitler için de dualar edildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı sünnet şöleninde konuklara çeşitli ikramlar da verildi.

Sünnet olan çocukların ve ailelerinin heyecanını paylaşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, çocuklara mutlu olacakları hizmetler sundukları zaman kendilerinin de çok muylu olduklarını kaydetti. Çocukların iyi yetiştirilmesine dikkat çeken Başkan Dinç, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz, onlara gözümüz gibi bakıyoruz. Çünkü bizim kaybettiğimiz ve yitirdiğimiz her şey yavrularımızda. Ülkemizin ve insanlığın geleceği çocuklarımızın elinde. Dolayısı ile çocuklarımız için yapılan her yatırım Allah katında çok değerlidir. Çocuklarımıza hizmet ederken, onları mutlu ederken ve geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışırken aslında Allah’ın rızasını kazanmaya çalışıyoruz. O yüzden çocuklarımız için yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar çok önemli.” diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişimi sürecinin, küçük yaşlardan itibaren doğru bir eğitim alınmasının ne kadar önemli olduğunu bizlere gösterdiğini ifade eden Dinç, bu süreçten sonra çocukların daha da önemli hale geldiğini belirterek “Çocuklarımız için iyi bir gelecek boynumuzun borcudur.” dedi. Dinç, sözlerini; Türkiye Cumhuriyeti devletinin harici ve dâhili düşmanlarına asla fırsat verilmemesi adına çocuklardan vatan, bayrak, din, memleket için çok iyi yetişmiş bireyler olmalarını isteyerek bitirdi.

Dinç, konuşmasının ardından sünnet olacak çocuklar ve onların aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

çankırı belediyesi çankırı belediye başkanı irfan dinç irfan dinç sünet
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...