Advert
Advert

ÇERKEŞ'Lİ İŞ ADAMINA FETÖ TUZAĞI

ÇERKEŞ'Lİ İŞ ADAMINA FETÖ TUZAĞI
Advert
Himmetle başlayıp her şeyini aldılar

Fetullahçı çetenin İhtiyaç Yayıncılık AŞ’yi kumpas yoluyla ele geçirme oyunları da deşifre oldu. Cem Karacaoğlu’nun her şeyini çalan FUAT Kenç ve Cemali Arslan her yerde aranıyor

Terör örgütü FETÖ tarafından ailesi dağıtılan, mali itibarı zedelenerek ölümle tehdit edilen iş adamı, örgütün ekonomideki kumpas dolu operasyonlarını  ulusal basından sonra çerkeş vuslat haberede anlattı. FETÖ tarafından beş PARAsız ortada bırakılan iş adamı Cem Karacaoğlu, "50 milyon TL'lik şirketimi baskı ile geçirdiler. Aile ve ticari hayatımı bitirdiler. Beni bu hale getiren ve örgüte üye oldukları mahkeme tutanaklarıyla sabit olanlar adalete hesap vermeli" dedi. FETÖ üyelerinin mali şirketlere nasıl el koyduklarını anlatan Karacaoğlu, büyük şirketleri himmet ve ortaklıkla erittiklerini en sonunda da devraldıklarını söyledi. Karacaoğlu, "2004'te İhtiyaç Yayıncılık A.Ş. şirketini sonradan FETÖ ile bağlantılı olduklarını öğrendiğim 'Kenç ailesi' ile kurduk. Hissedarlar  Kenç ve Cemali Arslan'ın şirket hesaplarında yaptıkları usulsüzlükleri tespit ettim. Şirket kasasından himmet ve burs adı altında ciddi paralar çıkıyordu, rahatsızlığımı dile getirdim. Örgütün hücre evinde yetiştiği belirlenen Fuat, 'Ben babamı dinlemedim mesele hizmetse seni de tanımam' dedi, kavga ettik. 2010'da KPSS hırsızlıklarını öğrendim, böyle bir kul hakkı yok, nasıl hesap vereceksiniz dedim. Fuat, 'Ne olacak gariban çocukları devlete giriyor hep beyaz Türkler'in çocukları mı girsin?' dedi. Fuat'ın 15 Temmuz'un ardından görevden alınan 2010 KPSS soruşturması savcısına 100 bin TL rüşvet verdiğine şahit oldum. Himmetle başladılar, TUSKON'a bağlı ASAD'a şirket gelirlerini aktardılar. Şirketimi boşlatmayla devam ettiler, yargıdaki uzantıları ile de beni sindirip davaları düşürdüler. En sonunda da tehdit ile şirketime çöktüler" dedi. Örgütün şirketleri ele geçirirken yargı ve emniyetteki uzantılarından aktif olarak faydalandığını belirten Karacaoğlu, "Bu teröristler şirketlere el koyarken çaresiz kalıyorsunuz çünkü dava adliyeye gidince FETÖ'cü hakimden, emniyete düşünce de FETÖ'cü polis ya da müdürden takipsizlikle geri dönüyor" dedi. Karacaoğlu, "Şirketimden para kaldırıp zorla imza attırdılar, haftalık toplantıları şirket merkezinde yaptılar. 2010'da FETÖ'ye yardım yapılması gerektiğini belirten söz konusu ortaklarım tüm çalışanlardan zorla para topladılar. İkinci aşamada bana yıkın oldukları kişileri onayım dışında işten çıkardılar. Kendi şirketime almamaya, bilgi-belge vermemeye başladılar. Üçüncü aşamada da iftira, hile ve şantaj yoluyla hisselerimi satmaya zorladılar. Ailemi dağıttılar, eşimden boşandım. Babamdan miras kalan parama bile el koydular. Yargıtay içtihatlarına rağmen şirkete kayyum ataması gereken Necmi Özer (darbe girişiminden sonra açığa alındı) şirketin devrinde kararı onların lehine verdi. Darp raporumu bile Adli Tıp'tan değiştirttiler. Daha fazla dayanamadım ağlayarak şirketimi devrettim. Kumpas yoluyla alıp FETÖ'ye peşkeş çektiler malımı" diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Karacaoğlu, onlarca belgeden oluşan kasa raporları ve tanıklarla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. "50 milyon TL'lik malla başlayıp beş parasız evsiz bir adam oldum" diyen Karacaoğlu, "Eğitim, emniyet, yargı kısaca elimi attığım her yerde peşimi bırakmadılar. Öğretim üyesi olduğu üniversiteden bile sahte delillerle attırdılar. Aile hayatım bitti, akademik ve ticari kariyerimle ilgili iade-i itibar istiyorum. Türk adaletine sesleniyorum, tüm deliller ortada, FETÖ üyelikleri emniyet ve yargı raporlarıyla sabit Fuat Kenç ve Cemali Arslan hala ellerini kollarını sallayarak geziyor. Şimdi yakınları üzerinden Muğla, İzmir ve Aydın'da 'Penta KPSS Kursu' adı altında yeniden örgütlenmişler " diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018