Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Başkan Dinç İsyan Etti

 Başkan Dinç İsyan Etti
Advert

 


Başkan Dinç İsyan Etti

 

‘Çankırı Belediyesi’nin oynayacağı alan yok

 

Dinç: Şehri dışarıya doğru patlatmamız lazım.

 

Çankırı Belediye Başkanı Dinç, İl Genel Meclisi’nde yaptığı konuşmada adeta isyan etti. Başkan Dinç, “Çankırı’da boş, uygun alan noktasında sıkıntı var. Çankırı’da ‘Çankırı Belediyesi’nin oynayacağı bir alan yok” dedi.

 

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Olağanüstü toplantısı sonrasında Belediye Başkanı İrfan Dinç, hayata geçirmeyi düşündükleri projeler hakkında açıklamada bulundu. Deve yolu projesinin son durumunun sorulması üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Dinç, 2016 yılı sonunda projenin ortaya çıkacağını, projede yürüyüş yolu, bisiklet yolu olacağını ve yolun belediye imkanlarıyla sıcak asfaltta sahip bir yol olacağını söyledi. Başkan Dinç, deve yolunu ihale ettiklerini ve yer teslimini yaptıklarını ifade etti.

 

Projede yolun genişleyeceğini de aktaran Başkan Dinç, “Deve Yolu Projemizde yolu genişletip, yolda; yürüyüş yolu, bisiklet yolu, kaldırım ve dere sularını tahliye edecek su arkı yapacağız. Projeyi Şehit Yahya Coşkuner Okulu’nun olduğu yerden başlayacak ve Fidanlığın Ilgaz yoluna dönüşüne kadar devam edecek” dedi.

 

-Çankırı’da ‘Çankırı Belediyesi’nin oynayacağı bir alan yok-

 

Başkan Dinç, Çankırı’da Çankırı Belediyesi’ne ait uygun bir alanın olmadığına isyan ederek, “Projede çalışma yaparken az da olsa orman alanına girmek zorunda kalıyoruz. Bizim Çankırı’da boş, uygun alanlar noktasında sıkıntı var. Çankırı’da ‘Çankırı Belediyesi’nin oynayacağı bir alan yok. Park yapalım diyoruz, birilerinin arsasına dokunuyor. Spor vadisi yapmayı planlıyoruz ama uygun bir yer yok. Arsalara baktığımızda ya Askeriyenin, ya Orman Bölge Müdürlüğü’nün, ya DSİ’nin, ya da Özel İdarenin. Belediyeye uygun bir yer kalmamış. Zamanında ihtiyaçtan dolayı her yer tahsise alınmış, mülkiyetlere alınmış. Ama artık şehir genişledi. Şehri dışarıya doğru patlatmamız lazım, ama sıkışıklıktan patlatamıyoruz. Bir yerden bir şeyi almak da çok zor” açıklamasında bulundu.

 

-Deve yolu inanılmaz bir yer olacak-

 

Deve yolunda projenin uygulanabilmesi için yolun 17 metre genişliğinde olması gerektiğini söyleyen Başkan Dinç, “Yolun altında şahıslara ait mülkiyetler var. Yukarı tarafı da Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait ama boşluklar var. 3-5 metre bir alan ihtiyacımız vardı. Çalışmamız geçen sene durdurulmuştu. Allah’tan Bakanlığımız ve Orman Bölge Müdürlüğü’müz Çankırı’yı seviyor da mutabakat yaparak, kira karşılığı oraya yapıyoruz. İhale ettik. Özel İdare ve Belediye ortaklığıyla sıcak asfalt da yapacağız. Deve yolu ayrıca bir köy yoludur. O yol yapıldığında çok güzel bir eser ortaya çıkacak. 2016 yılı sonunda projeyi göreceğiz. İnanılmaz bir yer olacak” ifadelerine yer verdi. 

 

-Belediyenin büyük bütçeli projeler için bütçesi yok-

 

Başkan Dinç, belediyenin büyük projelerin altından kalkacak bütçesinin olmadığına vurgu yaparak, Hükümetin destekleri ile bir şeyler kazandırmak için var güçleri ile çalıştıklarının altını çizdi.

 

Belediye olarak gelen talepleri geri çevirmediklerini dile getiren Başkan Dinç, “Çankırı’mıza bir şeyler kazandırmak ve yapmak zorundayız, bundan da mükellefiz. Niye, çünkü şehir bizim. Çankırı deyince arada Özel İdare, Belediye, Orman, DSİ olayını kaldırmamız lazım. Biz Belediye olarak köylerden gelen talepleri geri çevirmiyoruz. Karınca kararınca Özel İdare’ye ait olan yerlere katkı sağlıyoruz. Biz Belediye olarak ayrım yapmıyoruz, yapmamamız da lazım. Şehrin gelişimini el birliği ile yapmamız, şehri en iyi noktaya getirmemiz lazım. Kurumlar, kuruluşlar fedakarlık yapacak. Biz yatırımları kendimize değil milletimize yapıyoruz. Belediyenin yaptığı, Özel İdarenin yaptığı hizmet insanımıza yapılmış hizmettir” şeklinde konuştu.

 

 
çankırı belediyesi çankırı belediye başkanı irfan dinç çankırı haber 18 çankırı 18 haber 18 çankırı haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.