Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KARANLIKTA HASAN PAŞA'NIN SESİ

KARANLIKTA HASAN PAŞA'NIN SESİ
Advert

15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam saatlerinde İstanbul ve Ankara merkezli darbe girişimine Çerkeş halkı sessiz kalmadı.

16 Temmuz Cumartesi  saat 10.20 sularında cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara davet etmesinin hemen ardından Çerkeş belediye başkanımız Hasan Sopacı 10 bin kişiye mesaj çekerek halkı cumhurbaşkanımıza, hükümetimize demokrasiye halkın iradesine sahip çıkılmasını vurgulayan mesaj ile belediye önünde toplanmaya davet etti.

Hemen ardından Belediye başkanlığının belediye hoparlöründen  “Ben Çerkeş belediye başkanı Hasan Sopacı sevgili Çerkeş'li hemşerilerim sizleri cumhurbaşkanımıza, hükümetimize halkın özgür iradesi olan demokrasiye sahip çıkmaya belediyenin önünde toplanmaya davet ediyorum “ diyerek yaptığı anons üzerine vatandaşlar belediye binası  önünde toplandı.

Burada toplanan kalabalık vatandaş topluluğuna bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hasan Sopacı, demokrasi ve cumhuriyetin önemini vurguladı. Parti ne olursa olsun demokrasiye sahip çıkılmasını gerektiğini söyledi. Hasan Paşa “ Allah ülkemizi, milletimizi şer odaklarından korusun. Bir olma, vatana sahip çıkma zamanı!  Sabaha kadar belediyenin önünden ayrılmayan, milli irade ve demokrasi için sesini yükselten aziz hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Dualarımızı  devletimizin, milletimizin üzerinden esirgemeyelim inşallah.

ÇERKEŞ KAYMAKAMIMIZ CENGİZ ÜNSAL TOPLANAN HALKA HİTABEN YAPTIĞI KONUŞMASINDA" Sevgili Çerkeşli hemşehrilerim,hepinizi sevgi,saygı ve muhabbetle kucaklıyorum.Hükümetimiz ile devletimiz dimdik ayaktadır.Hiç kimsenin şüphesi olmasın.Buraya gelmeden önce hükümet konağında güvenlik toplantımızı yaptık.Polisimize ve jandarmamıza gerekli talimatlarımızı verdik. Milletimizin , Hükümetimizin , devletimizin iradesi dışında hiçbir irade yoktur ve tanınamaz.İlçe Kaymakamı olarak Emniyet ve jandarma güçlerimiz ile bu kalkışmanın karşısındayız.Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür.Çerkeşli hemşehrilerim bugün demokrasiye sahip çıktığını göstermiş ve bunu layıkıyla ispatlamıştır.Çerkeşli hemşehrilerim hepinize çok teşekkür ediyorum.Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin".dedi

 

 

 

AK parti ilçe başkanı Recep Güney “bu  kansızlara tek cevabım var onu da Arif Nihat Asya'lının bir şiiri ile veriyorum"Ebu Leheb öldü"diyorlar:

Ebu Leheb ölmedi, ya MUHAMMED;

Ebu Cehil, kıtalar dolaşıyor!

Ak parti ilçe  yönetim kurulu üyesi Yasin Yazı ise

"Bugün Türkiye, Çerkeş bir imtihan yaşıyor demokrasiye sahip çıkılması gerekiyordu şükür Allah'a çıktık. Bakın 10 bin kişilik ilçede beş bin kişi toplandı gerekirse ölürüz biz kefenimizi giyip de geldik buraya gelen tüm siyasi partili arkadaşlara teşekkür ederim" dedi

AK parti gençlik kolları başkanı Furkan Altuntaş

Turan abi görüyorsun izdihamı her partiden insanlar demokrasiye sahip çıkıyor kimse bu ülkede bundan böyle darbe yapamaz

Ak parti il genel meclisi üyesi Ahmet Ünaldı ise

Halkımıza teşekkür ederiz çapulcuya pabuç bırakmadı Çerkeş halkıda gereken cevabı verdi “dedi

Çerkeş bilgi almak için bizi İzmir’den arayan Hayati Kaya ise” Gün, Cumhuriyete Ve Demokrasiye sahip çıkma günüdür. Aranızda olmayı çok isterdim tüm Çerkeş halkının gereğini yaptığına inanıyorum dedi.

Daha sonra BADALİ Camii imamı aydın hoca fetih suresi okudu

 

 

 

ÇERKEŞ HALKI SABAH SAAT 06:00 SULARINDA DAĞILDI 

Bu arada Çankırı’lı Ankara’da ve İstanbul'da çıkan olaylarda demokrasi şehit sayısı 4 yükseldi

Kurşunlu nüfusuna kayıtlı Aydın Çopur, Ilgaz Karataş nüfusuna kayıtlı Yunus Emre Ezder, Orta Kalfat nüfusuna kayıtlı Ufuk Işık ve Karaağaç nüfusuna kayıtlı Erkan Er hayatını kaybetti. Çok sayıda da yaralı çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

HASANPAŞA çerkeş belediye başkanı hasan sopavı hayatikaya yasin yazi recep güney furkan altuntaş ahmet ünaldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.