Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Başkan Dinç'in Pehlivanları Er Meydanı'ndan Altın Madalyalarla Döndü

Başkan Dinç'in Pehlivanları Er Meydanı'ndan Altın Madalyalarla Döndü
Advert

Başkan Dinç'in Pehlivanları Er Meydanı'ndan Altın Madalyalarla Döndü

Çankırı Belediye Gençlik Spor Güreş Takımı, Pursaklarda düzenlenen Geleneksel Yağlı Güreş Festivali'nden iki atın madalya ile döndü.

Ulusal ve Uluslararası şampiyonalarda aldığı sonuçlar ve başarılı çıkışlarıyla adından sıkça söz ettiren Çankırı Belediyesi Gençlik Spor Takımı, 5 Haziran 2016 tarihinde Ankara Pursaklar'da düzenlenen Geleneksel Yağlı Güreş Festivali'nde, iki altın madalya daha kazanarak Çankırı'nın adını duyurmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Sivas'ta düzenlenen 14-15 Yaş Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda ikinciliği elde eden Belediye Başkanı İrfan Dinç'in pehlivanı Emre Can Demirel, Pursaklarda gerçekleştirilen yağlı güreş festivalinde Teşvik 2 boyunda rakiplerini üstün mücadeleleri ile geçerek birincilik kürsüsünde yer aldı. Gelecek adına büyük başarılara imza atma hedefleri bulunan Demirel, er meydanında göstermiş olduğu mücadele ile büyük alkış topladı.

Başkan Dinç'in bir diğer pehlivanı, Minik 1 boyunda güreşen Abdurrahman Sarıkaya da kendi kategorisinde rakiplerini geride bırakarak, er meydanında adını birinciliğe yazdırdı.

Pursaklar Geleneksel Yağlı Güreş Festivali'nden iki altın madalya ile dönen Belediye Gençlik Spor Takımı, Temmuz ayında düzenlenecek olan Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri için umut verdi. Yerli sporcu ve yerli antrenör anlayışı ile çalışmalarına devam eden Belediye Gençlik Spor, festivalde Türkiye'nin ve Ankara'nın büyük kulüplerini geride bırakarak başarılı çıkışını sürdürüyor.

 

 

 

Başkan Dinç'in Pehlivanları Er Meydanı'ndan Altın Madalyalarla Döndü Ankara Pursaklar'da düzenlenen Geleneksel Yağlı Güreş Festivali İrfan Dinç pehlivanı Emre Can Demirel Abdurrahman Sarıkaya Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR
KURŞUNLU SÖĞÜTSEN'DE ÜRETİM DURDU. İŞÇİ FERYAT EDİYOR "SESİMİ DUYAN VAR MI?"
HASAN PAŞA  ÇERKEŞ 2018
HASAN PAŞA ÇERKEŞ 2018