Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İRFAN DİNÇ'DEN BAŞARIYA ÖDÜL

İRFAN DİNÇ'DEN BAŞARIYA ÖDÜL
Advert

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, serbest güreşte ikinci olan pehlivanını ödüllendirdi.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, 14-15 Yaş Serbest Güneş Türkiye Şampiyonası'nda kiloda üstün mücadele göstererek Türkiye ikinciliğini elde eden pehlivanı Emre Can Demirel'e ödül verdi.

 

Sivas'ta düzenlenen 14-15 yaş grubu Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda 53 kiloda rakiplerini teknik üstünlükle yenerek finale kadar yükselen Belediye Gençlik Spor güreşçisi Emre Can Demirel, finalde, Kahramanmaraş'lı rakibi ile kıyasaya bir maç çıkartan, Emre Can Demirel, 4-2 üstünlüğü yakalamasına rağmen, müsabakanın son saniyelerinde rakibine teknik iki puan vererek Türkiye 2.si olmuştu.

 

Sporcusunu ödüllendiren Belediye Başkanı İrfan Dinç, Emre Can Demirel'in küçük yaşlarda aldığı başarıların gelecek adına umut verici sonuçlar olduğunu söyleyerek, " Sporun gelişmesi ve sporcuların en iyi şartlarda yetişmeleri adına bizler elimizden gelen bütün imkanları ortaya koyuyoruz. Belediye Gençlik Spor kulübümüz yeni bir oluşum olmasına rağmen kısa zamanda önemli başarılara imza attı. Özellikle benim de en çok ilgi duyduğum ve önem verdiğim ata sporumuz olan güreş kategorisinde, gerek Dünya gerekse Türkiye ölçeklerinde adımızı sıklıkla duyurmayı başardık. Yerli sporcu yetiştirilmesi hususunun ısrarla üzerinde durduk ve sonuçlarını da almaya başladık. Ben inanıyorum ki;  Emre Can ve onun  gibi daha birçok sporcumuz önemli başarılara imza atmaya devam edeceklerdir. Yeter ki bizler onların isteklerini yerine getirelim, onlar için gerekli ortamları hazırlayalım" ifadelerini kullandı.

 

Sporcuların yetişmesinde antrenör faktörüne de vurgu yapan Dinç, "Güreş dalında Türkiye'de Çankırı'nın ön plana çıkması hepimizi çok gururlandırdı. Antrenörümüz Seyfettin Karadeniz ile son dönemlerde başarı çıtasını yükselttik. Ben öncelikle başta antrenörümüz olmak üzere, bütün sporcularımızı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Onların istek ve gayretleri, bizi hep bir fazlasını yapmaya sevk edecektir. İnşallah başarı çıtamız artarak devam eder" şeklinde konuştu.

 

Belediye Gençlikspor Güreş Antrenörü Seyfettin Karadeniz ve sporcusu Emre Can Demirel, Belediye Başkanı'nın destekleri ile daha yüksek seviyelere gelmek için gayretle çalışacaklarını ifade ederek, kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı Başkan Dinç'e teşekkür ettiler. 

 

 


 

kaynak :haberci18.
irfan dinç çankırı belediyesi Sivas'ta düzenlenen 14-15 yaş grubu Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Emre Can Demirel haber 18 vuslat haber çankırı spor haber çankırı haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.