Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇANKIRI MALTEPE DERSANESİ KAPATILDI

ÇANKIRI MALTEPE DERSANESİ KAPATILDI

Çankırı’da faaliyet gösteren Maltepe Dershanesi ruhsatsız çalıştığı gerekçesi ile Milli Eğitim, zabıta ve polis ekiplerince mühürlenerek kapatıldı.

 
Öğle saatlerinde dershaneye gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, zabıta ve polisler dershanenin kapısını mühürledi. Kurum avukatlarının 'Yaptığınız yasalara aykırı, hepiniz suç işliyorsunuz' demesine rağmen verilen emri uygulayacaklarını söyleyen yetkililer dershaneye ait bölümleri mühürledi.

Dershane Müdürü Turgut Yıldız, yetkililere İl Milli Eğitim Müdürü ile görüştüğünü ifade ederek, “Verilen 1 aylık sürecin ardından Milli Eğitim müdürlüğü zabıta kurumuna kapatın diye yazı yazıyor. Ben dün valiliğe gidip bu konuyu görüştüm. Valiliğin bu durumdan haberi bile yok.” dedi.

Öte yandan kurum avukatlarından Mehmet Derdiyok’un, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Orhan Karakuş’a “Kanunsuz emir uygulanıyor burada sizlere bir şey söyleyemiyoruz. Bunun cezai sorumluluğundan sizler de kurtulamazsınız” ikazında bulundu.

Tek tek odaları gezen yetkililer derslik ve idari bölüm olarak kullanılan odaları tespit ederek mühürledi. Kapılara vurulan mühürde, “Çankırı Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü” yazısı dikkat çekti. Dershane'nin ruhsatının iptal edildiği ve gerekli belgeleri sunmaları için kendilerine bir ay süre tanındığı ancak süre dolmadan kapısına mühür vurulduğu iddia ediliyor. 

çankırı maltepe dersanesi föte çankırı Çankırı Haber Fethullahçı örgüt çankırı Fetöçankırı Paralel Yapıçankırı Paralelçankırı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selami     2016-02-22 İnşallah dersaneleri kapatan ve kapatma emrini veren bu şahıslar Çankırlı değildir.Çünkü Çankırıdan vatan haini ve ..... bozyk çıkmaz diye düşünüyom. Dersaneler kanunsuz ise bunu öğretim eğeitim yılı başlamadan neden yapmadınız madem.Şimdi sınavlar yaklaşmış yumurta gelmiş kapıya dayanmış sen kalkıp dersane kapatıyon.Bu dersanelerde eğitim gören Çankırılı çocuklar bu çocukların haklarını kim verecek ha doğru ya sizin çocuklara odacı kapıcı lazım değilmi yazıklar olsun demekten başka bişey gelm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.