Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ DERNEKLER FEDERASYONUNUN(ÇER-DEF) ÇANKIRI ZİYARETİ‏

ÇERKEŞ DERNEKLER FEDERASYONUNUN(ÇER-DEF) ÇANKIRI ZİYARETİ‏

ÇERKEŞ DERNEKLER FEDERASYONUNUN ÇANKIRI ZİYARETİ
 Çerkeş Dernekler Federasyonu bazı köy dernek başkanları ile birlikte Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ı 01.06.2015 Pazartesi günü saat 16.00 da ziyaret etti. Federasyon Başkanı Durali Karapınar yönetim kurulu ve dernek başkanlarını tanıttıktan sonra Federasyonumuzun kuruluş amacını açıklamıştır.Nihai hedeflerinin Çankırı Dernekler Konfederasyonunu kurarak güçlü bir sivil toplum örgütü yaratmak olduğunu belirtmiştir. Federasyonumuzca ÇERKEŞ için önem arzettiğini düşündüğümüz konıları içeren bir dilekçe ile birlikte köy dernek başkanlarının köyleriyle ilgili dilekçelerini Vali Bey'e sunmuştur.


Çerkeş Dernekler Federasyonunun sunduğu dilekçede;


1- Çerkeş'e bir YÜKSEK OKUL AÇILMASI için destek istendi.

2- Çöp toplama projesinin tüm köylere yaygınlaştırılması istendi.

3- Çerkeş'e yaşlılar yurdu istendi.

4- Çerkeş- Kızılcahamam karayolunun iyileştirilmesi istendi.


Vali Bey YÜKSEK OKUL işinde sona gelindiğini,YÖK onayıyla işlemin sonuca ulaşacağını bildirdi. Gerede- Merzifon otobanının Çerkeşten geçeceğini konuyla ilgili 17.06.2015 tarihinde Kurşrunlu Halk Eğitim Merkezinde ÇED raporunun görüşüleceğini açıkladı. Notlarını aldı YAŞLILAR için saha araştırması yapacağını belirtti. Sayın Valimize teşekkür edip ayrıldık.


Vali Beyle yapılan görüşme öncesi  İl Özel  İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız'ı, Genel Sekreter Yardımcısı Ayvaz Çal hemşerimizi, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar'I, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'i ve Çankırı da kurulan Çerkeş Derneğimizi ziyaret ettik. Resmi kurum yetkililerine sorunlarımızı ilettik. Çerkeş derneği ile sohbet ettik.Davet ettikleri öğle yemeğini yedik. Onları da federasyon üyesi görmek istediğimizi belirttik. En kısa zamanda üye olacaklarını belirttiler.


Çankırı Belediye Başkanı federasyona üye derneklere dağıtılmak üzere 45 tane oturma bankı verdi.  Dikenli köyüne cami için 10 ton demir, Bozoğlu köyüne su deposu ve Yoncalı köyüne yangın sistemi sözü verdi.Kendisine teşekkür ettik.

Sonuç olarak;
 ÇERKEŞ DERNEKLER FEDERASYONU için çok yararlı bir görüşme proğramı olduğu kanaatindeyiz.

durali karapınar .çer-def .çer-def çankırı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.
HASAN AYRANCI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİNE REKTÖRÜ OLMAYI HAK ETMİYORSUNUZ.