Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇERKEŞ TEHLİKENİN FARKINDAMISINIZ?

ÇERKEŞ TEHLİKENİN FARKINDAMISINIZ?
Advert

 

 


ilçemizde uyuşturucu kullanımı özellikle hint keneviri , bonzai  ve çakmak gazı kullanımı günden güne yaygınlaşarak artıyor.
 


ilçemizde  uyuşturucuya bağımlılık hızla artıyor.  ormanlık ,yayla ve terk edilmiş inşaat alanlarının mezarlıklar uyuşturucu kullanmak ve satmak için mekan edildiği ilçe oldu Çerkeş ,  şimdi ise  boş evlerde , bahçelerde ve mezarlıklarda   bu iş yapılıyor. Genellikle esrar (hint keneviri) , bonzainin güvenlik güçlerinin uzak olduğu bölgelerede ekimi yapılıp imalatı yapılıyor. Yada Ankara’dan ve Karabük’ten sağlanıyor. 


UYUŞTURUCU KULLANIMI 18 YAŞIN ALTINA DÜŞTÜ ilçemizde uyuşturucu kullanımı özellikle hint keneviri , bonzai çakmak gazı kullanımı günden güne yaygınlaşarak artıyor. İlçede yaşayan vatandaşların gençlerin  bira, içki ,sigara .bali ve çakmak gazı satışlarının denetimlerinin yetersiz olduğunu  , uyuşturucu kullanımı, ilçede 18 yaşın altına düştuğunü, onlarca çocuk ise uyuşturucu kullandığı  iddia ediliyor.

Gazetemize  gelen onlarca mail ve telefonda bu konuyu gündeme getirmemizi isteyen  okurlarımız .kaymakamlığımızın ve emniyet müdürlüğümüzün daha çok sıklıkla uyuştuırucu semineri vermesini .uyuşturucuya karşı anne ve babaları uyarmaları istenmekte.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...