Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Orta Belediye Başkan Adayı Ömer Bezci

Orta Belediye Başkan Adayı Ömer Bezci
Advert

Hafta sonu Orta ilçe meydanında bir aday tanıtım toplantısı düzenleyen Milliyetçi Hareket Partisi, 2014’te yapılacak yerel seçimler için Orta Belediye Başkan Adayını Ömer Bezci olarak açıkladı. Aday tanıtım toplantısına MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kadir Şekerci, İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, Eski Milletvekili Ahmet Bukan, Çankırı Belediye Başkan Adayı Hakkı Yalçın ile MHP teşkilatları ve vatandaşlar katıldı.

 

Mahalli sanatçıların sahne aldığı toplantıda bir konuşma yapan İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, Orta ilçesine AKP iktidarında hiçbir yatırım yapılmadığını ifade ederek, “Orta’ya biz 1999 yılına kadar ne yaptıysak Orta öyle kalmış” dedi.

 

Milletvekili İdris Şahin’in Orta’lı olduğunu hatırlatan Bayındır, şunları kaydetti:

 

 “Kendisini severim. Çankırı için iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalıştığını biliyorum. Tek başına iktidarın nimetlerinden orta ilçemizin daha fazla pay alabilmesi için, daha fazla gayret göstermesini sizler adına istiyor ve bekliyorum.

Belediye başkanının da Orta İlçemizde hiçbir şey yapmadığı da ortadadır. Bura da iktidarın imkânlarından yeterince istifade edilmeyişinin asıl müsebbibi Belediye başkanıdır. Şu gördüğünüz Pazar yerinin üstünü bile yağmura, kara karşılık örtecek bir tedbir alamayışı Milletvekilinin değil, Belediye Başkanının beceriksizliğidir. Orta İlçesinden geçmişte MHP Bir Milletvekili çıkarmıştı. Şimdide Bir Milletvekili Var Her ikisini de sevdiğinizi biliyoruz. Her ikisi de bizim kardeşlerimizdir. Sizler hangi partiye oy vermiş olursanız olun, her zaman sizlere gönlümüzde ve yüreğimizde yer vardır. Sizlere kapımız ve bağrımız her zaman açıktır.

 

Cennet Mekân Orta İlçesinin manevi bekçisi Osman Dede gibi hepinizin başımızın üstünde yeri vardır. Emirlerinizi isteklerinizi önerilerinizi ve sizleri bekliyoruz. AKP ile ilgili fazla Bir şey söylemek istemiyorum. Genel politikalara ilişkin siyasi açıklamaları MYK üyemiz Sayın Kadir Şekerci yapacaktır.  Lakin elimde bir gazete manşeti var. O manşet her şeyi anlatıyor.

 

Manşette AKP’li Meclis Üyesi Mehmet Şahin’in sözleri var. Orada diyor ki, “Orta’da bir adım ileri gidemedik. İnsan içine çıkamıyoruz” İşte Orta’nın hali bu. Bu manşeti gördüğümde hayretler içinde kaldım. Çünkü Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı da Ortalı bir kardeşimiz.  Hadi Milletvekilimiz yoğun işleri dolayısıyla buraya fazla vakit ayıramıyor! Peki, İl Genel Meclisi Grup Başkanı kendi İlçesinden, kendi Meclis üyesi ve kendi Partisinden olan bu kardeşimizin feveranını gazetelere Manşet olan, bence de Orta İlçemizdeki bütün insanların duygularına tercüman olan bu haykırışı duymuyor mu?   

 

Duyuyor da bir şeyler yaptık diye biliyorsa işte Orta İlçesi burada! Neler gitmiş, neler kalmış anlatasında bilelim. Tek başına İktidar da iki Milletvekilinin de aynı partiden olması bu Belediye için, İl Genel Meclisi için bu kadar büyük bir şans iken bunu değerlendiremeyen, iş bitiremeyen, yetersiz ve işin ehli olmayan bu Yerel yöneticilerin yerine, bilgisi, birikimi yöneticilik kabiliyeti ve sizler için Orta İlçemizin geleceğini daha güzel daha yaşanabilir, bir İlçe durumuna getirebilmek yolunda hazırladığı Projelerle işin ehli olan bir kardeşimize yani sizin evladınız sizin aranızdan çıkan, Ömer Bezcikardeşimize verdiğiniz takdirde Belediye Başkanı olarak yapacağı çalışmalarda sizlerde AKP’li kardeşlerimiz de memnuniyetlerinden göğüslerini gere gere insan içine çıkacak ve birlikte gururla gezeceğiz.

 

Sizleri insan içine çıkabilmede geçmişi, geleceğinin teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde birlikte çalışmaya Orta ilçemiz için, el ele, gönül gönüle, omuz omuza vererek, birlikte çalışmaya davet ediyor ve bekliyorum. Biliniz ki, milli ve manevi değerlerini önceliğine alan, yaşama ve yaşatma arzusu içerisinde olan vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü kaygısını bizlerle paylaşan demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün temel değerleri ortak paydasında bütünleşecek kadar birleştirici ve kucaklayıcı bir siyaset anlayışı ortaya koyan, ve kendisine sadakatle bağlı olduğumuz Türk dünyasının bilge lideri muhterem Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin başlattığı Türkiye’nin ve Türk milletinin birlik ve bütünlüğü için Milliyetçi Hareket Partisi’nde buluşmaya, bin yıllık kardeşliğimizin barış ve huzur içinde devamı için Milliyetçi Hareket Partisi’nin 3 hilalli bayrağı altında buluşmaya davet ediyorum”

 

Bayındır, 2014 yerel seçimlerinde Orta Belediyesi’ni kazanmak istediklerini vurgulayarak, “Biz belediye başkan adayımız Ömer Bezci kardeşimize kefiliz. İnşallah bu belediyeye 3 hilalli bayrağı dikeceğiz. Biz herkesi kucaklayacağız. Orta’daki herkes bizim belediyede şeref misafirimiz olacak” diye konuştu.

 

MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kadir Şekerci de AKP hükümetini sert bir dille eleştirerek, amaçlarının MHP’yi yok etmek olduğunu belirtti.

 

Şekerci, “AKP’ye oy vermeyi düşünen vatandaşlarımıza sesleniyorum. Oy vermeden önce memleketimizin geldiği noktayı görün ve iyi düşünün. Oylarınızı ona göre kullanın” dedi.

Şekerci, belediyeyi kazanarak yeni projelerle Orta’ya hizmet etmek istediklerini kaydetti.

MHP Orta Belediye Başkan Adayı Ömer Bezci de seçimleri kazanmak için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Program, Hüseyin Kağıt konseriyle devam etti.

 

HABER:MEHMET TÜRK ÇANKIRI BÜLTENİ VH DERGİ
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...