Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÜLKER + BİM +AYTAÇ = ÇERKEŞ

ÜLKER + BİM +AYTAÇ = ÇERKEŞ
Advert

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden ÜLKER A.Ş. ve BİM, Aytaç’a ortak oldu


Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden ÜLKER A.Ş. ve BİM, YİMPAŞ Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve ekonomik nedenlerle üretimini durduran Aytaç Et- Entegre tesislerine ortak oldu.
Kamuoyunun merakla beklediği anlaşma mutlu sonla bitti. Bir süredir görüşen ve  İstanbul’da masaya oturan Türkiye’nin devleri Aytaç’ın satın alımı konusunda anlaşmaya vardı. Yapılan anlaşmayla birlikte Aytaç’ın %33’lük hissesi Yimpaş Holding bünyesinde kalırken,  %33’nü BİM, %34’lük hissenin son dilimini ise Ülker grubu satın aldı.

BUHELİKOPTER İLE GELDİ
YİMPAŞ Grubu bünyesinde yer alan Aytaç Et- Entegre tesislerinde yaşanan ekonomik kriz sonrası işçilerin parasını veremeyen şirket yönetimi, üretimi durma kararı almıştı. Krizden çıkış yolları arayan ve tesisleri satmak isteyen AYTAÇ, Türkiye’nin gıda devleri arasında yer alan ÜLKER ve BİM grubunu Çerkeş’e davet ederek tesislerin üretim kapasitesini yerinde görmelerini istemişti. ÜLKER yönetim kurulu başkanının Aytaç’a geldiğinde tek basın olarak Murat Ülker ile konuşan vuslat haber genel yayın yönetmeni turan demir  murat ülkerin ricası üzerine bugüne kadar haber yapmadı.buranın alındığını bildiğimiz halde ülker ve aytaç zarar görmemesi için haber yapmadık.MURAT ÜLKER sözünü tuttu ve Çerkeş derdine çare olmayı isterim demişti .Allah senden razı olsun MURAT ÜLKER

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2017-2018  ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
2017-2018 ÇERKEŞ 19 mayıs Ç.P.L Eğitim - Öğretim yılı TÜBİTAK Bilim Fuarına büyük ilgi vardı.
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...
ÇANKIRI HALKI ,GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL...