aytaç
Giyim dünyası
HAMLE

ÇERKEŞ ULUSUYUNUN İÇLER ACISI HALİ

Uluçay ciddi manada halk sağlığını tehdit ediyor türlü mikrop, pislik bulunuyor. Ne kadar temizlense de bir çözüm bulamıyor. Her taraftan kanalizasyon suları akıyor. Her tarafta çöpler var. İnsanlarda sorumsuz bir şekilde kirletiyor ve tabi kirlilik kirliliği çekiyor. Atık sular tamamı Ulusu ’ya akıyor ve çevrede insanların yaşamı devam ediyor. Bu ciddi manada halk sağlığını tehdit ediyor. Çerkeş’in gelişimini engelleyen bir sorundur.

ÇERKEŞ ULUSUYUNUN İÇLER ACISI HALİ
  • 04 Mayıs 2020, Pazartesi 19:28

Çerkeş halkı, çocukları, gençleri, yaşlıları, gurbetçileri, siyasileri, amiri, memuru, çiftçisi, besici, arıcısı, başkanı ve esnafı ıslah edilemeyen Uluçay bir an önce her yönüyle ıslah edilmesini istiyor.

Yukarıdaki resim çıkartmış olduğum VH dergisinin 3 sayısı idi ve yıl 2013 İşte o zamandan bu zamana Uluçay ıslah çalışması yapılmaması Çerkeşlileri canından bezdirdi.

Derenin kirliliğinden kaynaklanan kötü koku ve çirkin görüntüye sahip Uluçay her yönüyle ıslah edilmesi gerektir.

Hasan Paşa’nın Seçimde seçim vaadinin en önemli projesi ulusu ıslah projesi idi. Zira MHP, CHP adayının ve SP adayında vaatlerinde bu proje vardı.

Bu sene başında haber yaptık belediye başkanımız Hasan Sobacı’nın girişimleri ile Çankırı Ak parti milletvekilimiz Salim Civitçioglu ve Çankırı Ak parti milletvekilimiz grup başkan vekilimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu destekleri ile ihalesi yapıldı, ama tık yok. Sanırım covid-19 ve ekonomik tedbirler takıldı sandık ama haber aşamasında başkana sorduğumuzda ihalenin çok büyük meblağlarda olduğu için itiraz edilmiş

Çerkeş yaşanır bir ilçe olacaksa Ulusu ile ya güzel bir ilçe olur yâda hastalık üreten kötü kokan sineklerin diyarı çekilmez bir yer olur

Onun için bir an önce inşaat başlamalı,

Uluçay yarım aşıra yakın bir sorundur

Çerkeş fabrikaların kurulması ve köylerden ilçeye göç esnasında siyasilerin çay kenarına mandıra izni vermesi siyasetçi bir öncekini suçlaması ve mevcut mandıraların değerinin yüksek olması ve mandıralar hayvanların gübrelerini çaya dökmesi o zamandan bu zamana süregelen bir sorundur

İşte o günlerden bu günlere geldik. İşte tablo

Şimdi ise mızrak çuvala sığmıyor o zaman 2500 3000 olan ilçe nüfusu şu anda 11000 oldu. Sorun bir türlü çözüme kavuşturulamıyor. Uluçay bir türlü ıslah edilemiyor.

Uluçay ciddi manada halk sağlığını tehdit ediyor türlü mikrop, pislik bulunuyor. Ne kadar temizlense de bir çözüm bulamıyor. Her taraftan kanalizasyon suları akıyor. Her tarafta çöpler var. İnsanlarda sorumsuz bir şekilde kirletiyor ve tabi kirlilik kirliliği çekiyor. Atık sular tamamı Ulusu ’ya akıyor ve çevrede insanların yaşamı devam ediyor. Bu ciddi manada halk sağlığını tehdit ediyor. Çerkeş’in gelişimini engelleyen bir sorundur.

En büyük sorunumuz bu konuda kurumların siyasetçilerin işbirliği yapmamasıdır.

Çerkeş bir kesim başkan ne yaparsa yapsın kötü bir kesim ise başkan ne kadar hatalı iş yaparsa yapsın başkan en iyisini bilir anlayışı var.

Sorunun çözümü için defalarca haber yaptık. Eğer bize o zaman kulak veriliyor, olsaydı bu sorun şimdi büyük ölçüde çözülmüş olurdu.

Ben Hasan Sopacı başkandan umutluyum,

Yukarıdaki tüm olumsuzlukları halledecek projeler hayata geçiriyor, mevcut ve ilk projenin temelleri Kadıköy köprüsünün olduğu mevkide atıldı

Bio enerji Çerkeş’in olmazsa olmazı idi Hasan Paşa bu projesi hayata geçirmek için davetleri ile bir iki firmayı ilçeye getirdi, Çerkeş vuslat haberin edindiği bilgiye firmadan bir tanesi bu ay temelleri atılıyor.  Haber aşamasında sizin için gidip tesis yapılıyor mu diye videosunu çektim. Bio enerji tesisi gelirse özlemini duyduğumuz Ulusu yuna kavuşuruz ama projeye Çavundur, Atkaracalar, Saçak Karamustafa, dâhil edilmeli,

Bu tesis sayesinde çay kenarında ve Çerkeş deki mandıra artıkları Çerkeş’in kirli suyu bu tesisi gelecek ve çaya en ufak bir artık sıvı karışmayacak

Et kesim kombinası, hayvan pazarı BİO enerji tesisi ve ulusu ıslah projesi son olarak kent vizyon projesi 150 yıllık belediye hayatında Çerkeş en büyük projesidir bu projelerin yan projeleri tarihi mekân 4 murat hamamı ve konakların restorasyonunu katmıyorum bile,

Islah projesini vekilimiz her geldiğinde sorarsanız bence süreç daha hızlı işler gibime geliyor

Aksi halde 

Çerkeşli vatandaşlar Uluçay’ı siyasi malzeme yapanlara bir daha kanmasınlar”

 

HABERE AİT VIDEO


Editör: turhan demir

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ahmet Ahmet 04.05.2020

Biz kanarız. Kim ne yaparsa yapsın hemen kanarız herşeye. Hele birde çıkarımız varsa hiçbirşeyi gözümüz görmez. Kula kul olmayı severiz biz. Hayırlısı olsun.

Vatandaş Vatandaş 04.05.2020

Burası 15-20 yıl öncesinde çok temiz bir nehir özelliği taşıyordu.Ama insanlar sanayileşme ile beraber kirletmeye başladılar.Gün geçtikçe sorun daha da büyümüş durumdadır.Bir an önce sizin de dediğiniz gibi ıslah çalışmaları başlatılmalıdır.

VATANDAŞ VATANDAŞ 05.05.2020

Turan Bey Çerkeş in önemli sorunlarına değiniyorsunuz.Sizin kadar da üzerine düşecek insanları göremiyorum.Hani tünel yapacaktı birileri de kısalacaktı Çerkeş-Kızılcahamam arası nerdeeeee. Hayırlısı olsun.

MURADD MURADD 05.05.2020

KAPALI SİSTEM AHIRLARININ PİSLİĞİNİ DİREK ÇAYA BAĞLAYAN MANDIRALARDAN BAŞLAYIN ÖNCE

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık