aytaç
Giyim dünyası
HAMLE

ÇERKEŞ BELEDİYESİ ÇARESİZ.H PAŞA GÜNAH KEÇİSİ

ÇERKEŞ BELEDİYESİ ÇARESİZ.H PAŞA GÜNAH KEÇİSİ
  • 21 Mart 2021, Pazar 22:52

 

Köpekler insan dosttu dur, sevimli hayvanlar.

Kâinatta ve kedi köpek insana en yakın hayvan, Ama herkesin köpekleri sevmesini bekleyemeyiz. Bırakın sevmeyi tanıdığım bazı insanlarda yetişme biçimi veya çocuk iken yaşadıkları bir travma yüzünden köpek fobisi olanları var.

Ben de köpekleri seven insan grubu içindeyim. Şu anda iki köpeğim var.

 Ama Çerkeş’in ıssız bir sokağında başıboş bir köpekle veya bir köpek çetesi ile karşı karşıya kalırsam ben de paniğe kapılabilirim.

Bana şikâyetini yazan onlarca insanda birçok insan gibi panik yapabilir.

 Bu nedenle başıboş sokak köpeği sorunun bir şekilde Çerkeş’te çözülmesi gerekir.

  Kim çözecek?

 Tatbiki belediye yetkilileri,

Ne şekilde çözülmeli

Tabi ki hayvanlara zarar vermeden incitmeden

Nasıl çözülmeli?

İşte Bunun için Çerkeş belediye başkanı hasan sopacıyı aradık sorduk

“Başkanım gazetemize çok sayıda mesaj geliyor başı başıboş köpek halkı korkutuyor ve bu yüzden hayvanlarımıza zarar veriliyor sizi hayvan barınağı sözünüz vardı neden yapmıyorsunuz” dedik.

 

Hasan sopacı “ Çerkeş hayvan barınakları için çalışma yaptık ama hayvan severler hayvanların özgürlüğünü kısıtlayamazsınız diye karşımıza çıktılar, bu kezde çarşı içinden köpekleri toplayıp şehir dışına atılması için toplamaya kalktık, bu seferde belediye aracının önünü kestiler kıyamet koparttılar bir devlet memuru devletin hizmet aracının önünü kesti. Belediye olarak herkesi kontrol etmem mümkün değil birileri çıkıyor hayvanlara zarar veriyor suçlu belediye oluyor mahkemelerde uğraşıyoruz,” diyerek sözlerini bitirdi.

Fikri düşüncesi olan yazsın.

 

 

Editör: turhan demir

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Özen erdoğan Özen erdoğan 22.03.2021

Bir çankırı lı ve istanbul barosu hayvan hakları merkezi üyesi olarak yıllardır yasalara ve bu işin içinde olan kurum ve kurumlaa önyargılı yaklaşarak işbirliği yapmayışınızdandır ordaki başıboş hayvan sorunu..barınak yapmanıza kimse karşı değil, ancak barınaklar hayvanların kısırlaştırıldığı aşılandığı yerlerdir, sadece güçten düşen hayvan orda devamlı surette tutulabilir. Ancak siz bugüne kadar giç hayvan kısırlaştırmayıp, sadece ifadenizde de belirttiğiniz gibi hayvanları açlığa ve ölüme terk ederek hatta öldürterek çözüm bulmaya çalıştığınız için olmadı, olamadı.. bir çankırı lı olarak utanıyorum sizden.. vicdanlı ve kanunu uygulayan bir hakim, fiillerinize bizzat şahit olup arkanızdan ifade ettiklerini mahkeme önünde dile getirmeye korkmayacak bir şahit çıkana kadar yakanızda olacağım.. zaten ahirette yakanızdan düşmeyecek o kadar çok can var ki!!!

Arzu kaleci Arzu kaleci 22.03.2021

Çaresiz olan bugğne kadar öldürmekten ve toplayıp çöpe armaktan başka birşey yapmayan belediyeniz değil, siz nasıl yaşamalarını ve nasıl ölmelerini isterseniz onlara öyle davrandığınız hayvanlardır. Ayrıca kanuna aykırı eylemlerinizi basın yoluyla dile getirmeniz de çaresizliğinizden mi yoksa göz dağı amaçlı mı bilemedik? Yatacak yeriniz yok

Çerkeşli Çerkeşli 22.03.2021

Başı boş köpek aç gezen köpek sevgi verilmeyen sahibi olmayan köpek özgür değildir. Asıl barınak olsa özgür olur, karnı doyar.

Cerkesli Cerkesli 22.03.2021

Turancigim benim anlayamadigim konu turkiyenin çoğu yerinde barınak var oralarda kanun yokmu köpek hakkını koruyan bize gelince mi kanun var sastim ayrica kactane sanayici var bu konuda her sanayici destek verir

Vatandaş Vatandaş 22.03.2021

Belediyenin hizmet aracının önü kesilmedi.Önden minibüsle köpekler öldürülüp arkadan ölü köpekleri toplayan aractakilere yaptıklarının yanlış olduğü söylendi.

Ege Ege 22.03.2021

Görevinizi yasaya uygun olması gerektiği şekilde yapsanız bunlar başınıza gelmez. Bir Veteriner hekim alıp düzenli kisirlatirma ve aşılama... Bunun neresi zor?

ÇERKEŞLİ ÇERKEŞLİ 22.03.2021

Ben Bu Memlekete Geldiğimden Beri bitmeyen Konu Bu. YoI, ıvır zıvır, iş problemi bütün sıkıntılar çerkeşte gerçekten taktir edilir derecede yapıldı. ama bu köpek vakası bir türlü bitmiyor. Neden bu barınak sözü tutulmuyor neden yapılmıyor. Okulun önünde küçük çocukların önünde köpekler çiftleşiyor ve çocuklar bu durumu izliyor. ahlaksal problemler buralarda doğmaya başlıyor. Arkadaş Kiminle anlaşamıyorsa otursun masaya karşılıklı müzakere ederek bu problem çözülsün artık. Çerkeş'in neyi meşhur dediklerinde biz Çerkeş Kurabiyesi, Balı Meşhur demiyoruz. ÇERKEŞ'İN KÖPEĞİ MEŞHUR DİYORUZ.

Duyarlı Vatandaş Duyarlı Vatandaş 22.03.2021

Başı boş köpekler , gerek çocuklar gerekse yetişkinler için risk teşkil etmektedir. Yürüyüş yolları yapıldı. Saldırgan köpeklerin korkusundan kullanılamamaktadır. Risk sadece yaya durumundan ziyade araç ile seyahat esnasında araç yoluna çıkan köpeklerden dolayı, sürücünün araç kontrolünü kaybedip maddi ve manevi kayıpların oluşmasında baş rol oynamaktadır.

Duyarlı Vatandaş Duyarlı Vatandaş 22.03.2021

Başı boş köpekler , gerek çocuklar gerekse yetişkinler için risk teşkil etmektedir. Yürüyüş yolları yapıldı. Saldırgan köpeklerin korkusundan kullanılamamaktadır. Risk sadece yaya durumundan ziyade araç ile seyahat esnasında araç yoluna çıkan köpeklerden dolayı, sürücünün araç kontrolünü kaybedip maddi ve manevi kayıpların oluşmasında baş rol oynamaktadır.

Vatansever Vatansever 22.03.2021

Okulların avlusunda bile köpek olan tek ilçe burasıdır. 80.Yılın kenarları köpek pislikleri ile dolu. Bir gün 80. yıl Orta okulunun yanında 30 köpek sürüsü ile karşılaştım. Çocukların önünde çiftleşen köpekler, çocuklara havlayan köpekler. Allah korusun bir gün bir çocuğa bir köpek zarar verirse ancak o zaman anlayacaklar. Müsibet gelmeden nasihat almak gerek.

çetin kıran çetin kıran 22.03.2021

belediye ekibinin yolu nu kesen bu hayvan severler köpeklere acıyorsa evlerine birer ikişer hayvan alsın sokaklarda köpek kalmasın.

Şeref IŞIK Şeref IŞIK 22.03.2021

1977-1984 lü yıllarda o zamanki Çerkeş belediyesi çözümü bir personelinin eline tüfek vererek zavallı hayvanları itlaf ettirirdi.Bu gün çok şükür böyle bir uylama yok yaknız köylerden büyükşehirlere göç akınının devam ettiği gibi Çerkeş e de köpek akını devam ediyor hala anlaşılan.Bence Kaymakamlık ve Belediye ayda yada iki ayda köylere veteriner görevlendirerek gereksiz çoğalmanın önüne kısırlaştırma yöntemiyle geçebilir.Camilerimizde özellikle köylerimizde cuma hutbelerinde din görevlilerimiz halkı bu konuda bilgilendirebilir.Bunlar ilk akla gelen öneriler.Birde insanlarımız her şeyi Devletten beklememeli.Kendi sorumluluğundan kaçık hayvanları sokağa at Belediye ne yaparsa yapsın dememeli.Bu kul hakklına girmiyormu?

Naz Naz 23.03.2021

Belediye veterineri ile düzgün, düzenli kısırlaştırma yapsanız bu iş çoktan çözülürdü. Sokak hayvanlarının Türkiye’de ortalama ömrü 3 yıl olarak ortalama alınmış araştırmalarda. Sizin belediyenizde üç yılı bile zor gören bu hayvanları kısırlaştırsaydınız, yokluk açlık şiddete maruz kalmaktan dolayı saldırganlık yapmaz, doğurdukları yavrular binbir sebeple ölmezdi! Ardından size düşen kısırlaştırmalara devam etmek ve minimum sayıda sokak hayvanına gerekecek beslemeyi yapmaya devam etmek olurdu ki bunu o kadar kısıtlı bütçe ile yapan öyle çok belediye var ki. O zaman böylesi empatiden uzak bir açıklama yapmazdınız.

Vatandas Vatandas 23.03.2021

Çerkeşe yürüyüş yolu yaptiniz köpeklerin sayesinde rahatça yürüyemiyoruz bile .....Boşuna yapmışsiniz arabalara bile saldiriyorlar birsürü arazi var barinak yapacak yer kiralayamadiniz...Tamam hayvanseverlere sözüm yok bende seviyorum yalniz rahatca cocugumla dolasamadiktan sonra bir anlami kalmiyor...barinagi yapin o izin vermeyenleri dikin başina onlar ilgilensinn bizde yardimci oluruz yiyecek falan.....

Şeref IŞIK Şeref IŞIK 24.03.2021

Burada ismini açıkca yazarak görüş beyan ederek hemşerilerimizin görüşlerine saygı duyuyor çeşitli takma adlarla yazı yazan yok vatandaşmış, yok duyarlı vatandaşmış, vatansevermiş gibi takma adlarla korkak yorum yapan kişilerin görüşlerine saygı duymuyorum.Kimden neden korkuyorsunuz.Korkuyorsanız yazmayın perde arkasında sahte kahramanlık oynamayın.

Çerkeşli Çerkeşli 26.03.2021

Sayın Özen Erdoğan, siz yalnızca belli bir hayvan ırkının haklarını savunarak ırkçılık yapıyorsunuz. Bırakın bu çifte standardı ve kendinizi de kandırmayın. Örneğin, vahşice kesilip, kızgın ateşte pişirilen süt kuzularının haklarını hiç savundunuz mu? Tabiki hayır. Bırakın haklarını savunmayı, onları afiyetle yediniz bile. O süt kuzuları hayvan değil miydi sizin için? Nerede o hayvanların hakları? Neden acımadan yediniz onları. Öbür dünyada etlerini yediğiniz o kuzular yakanıza öyle bir yapışacak ki? Size, ey Özen, kedi ve köpeklere özel ilgin neden, bizim haklarımızı neden hiç düşünmedin, haklarımızı düşünmeyi bırak bizi afiyetle yedin bile, biz hayvan değilmiydik yani, diye sizden hesap soracaklar. Ve o zaman sizin vereceğiniz hiçbir cevap olamayacak, çünkü siz de bilmiyorusunuz neden hayvan deyince aklınıza kedi ve köpekten başka bir ırkın gelmediğini. Artık sizin de kendinizle yüzleşmeniz ve özeleştiri yapmanızın zamanı geldi. Ya bu kuzuları, koyunları, büyükbaşları yemeyi bırakacaksınız, ya da bu hayvan hakları savunuculuğunu bırakacaksınız. Irklar arasında hak adaletini ancak böyle sağlayabilirsiniz, tabiki hak hukuk adalet sizin için zerre kadar önemliyse.

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık